Odkryj przyszłość swojej pracy z AI!

Nasze szkolenie online to kompendium wiedzy dla każdego, kto chce bezpiecznie wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji. Ekspertki, Dorota Rzążewska i Anna Kupińska- Szczygielska, opowiedzą o tym jakie konsekwencje dla powstania praw autorskich mogą mieć różne sposoby stosowania AI w codziennej pracy, od prostych promptów po zaawansowane techniki edycji treści. Zastanowimy się wspólnie, czy promptowanie to tylko instrukcja, czy może już proces twórczy, otwierający przed Tobą nieograniczone możliwości. Skupimy się na kluczowych regulacjach prawa autorskiego dotyczących sztucznej inteligencji, w tym na statusie prawnym generowanych przez nią lub z jej użyciemdzieł i kwestii praw do nich.

W trakcie szkolenia poznasz aktualne regulacje prawne, zdobędziesz praktyczne umiejętności i wiedzę, która pozwoli Ci bezpiecznie wykorzystać AI w Twojej pracy!

 

10 czerwca 2025, godz. 15.00-16.00, wydarzenie online

Dla kogo:

To szkolenie jest przeznaczone dla startupów technologicznych, grafików, copywriterów, artystów i innych osób korzystających ze sztucznej inteligencji w codziennej pracy. Zapraszamy również pracowników agencji marketingowych i contentowych, specjalistów ds. digital marketingu oraz twórców treści online.

*szkolenie jest przeznaczone dla osób niezwiązanych zawodowo z doradztwem prawnym. Z uwagi na charakter wydarzenia, zachęcamy, aby osoby wykonujące zawody prawnicze (np. adwokaci, radcowie prawni, aplikanci) wstrzymały się od udziału. Organizator zastrzega sobie możliwość ograniczenia uczestnictwa.

Agenda:

  • Jak dziś pracujemy z AI? Praktyki użytkowników: od krótkich promptów po zaawansowaną edycję i modyfikację generowanych treści i ich wpływ na status prawny powstających dzieł.
  • Promptowanie – prosta instrukcja czy proces twórczy? Gdy jedno polecenie daje tysiące wyników – kreatywność człowieka kontra nieprzewidywalność algorytmu
  • Co na to prawo autorskie? Status dzieł generowanych przez i z użyciem AI: czy można je chronić i kto ma do nich prawa
  • Teoria vs rzeczywistość. Pierwsze regulacje, decyzje i kierunki, które wyznaczają
  • Podsumowanie i dyskusja

Button zarejestruj się

 

Szkolenie poprowadzą

Dorota Rzążewska – od 25 lat doradza wiodącym polskim i międzynarodowym firmom. Wspiera klientów w realizacji strategii biznesowych, świadcząc pomoc z obszaru prawa korporacyjnego, obsługi transakcji handlowych i prawa budowlanego. Jest uznanym ekspertem prawa własności intelektualnej i przemysłowej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Skutecznie reprezentuje klientów w postępowaniach spornych i sądowych w Polsce i Unii Europejskiej.

Anna Kupińska-Szczygielska – dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zarządzaniu zespołem oraz działaniami rozwojowymi doskonale rozumie specyfikę pracy projektowej. W obszarze jej zainteresowań są sprawy związane z nowymi technologiami, a szczególnie dynamicznie rozwijającym się obszarem sztucznej inteligencji. Bogate doświadczenie z zakresu własności intelektualnej pozwala jej jeszcze lepiej rozumieć wyzwania związane z wdrażaniem projektów informatycznych. Jest autorką publikacji oraz działa aktywnie jako prelegent podczas licznych inicjatyw edukacyjnych, a także programów akceleracyjnych dla start-upów.

 

Konsultacje online

Webinar to dla Ciebie za mało? Potrzebujesz rozmowy z ekspertem? Skorzystaj z naszych bezpłatnych konsultacji online w tygodniu 9-13 czerwca 2025r., podczas których możesz porozmawiać ze specjalistami od spraw pracowniczych, sporów, wynalazków i znaków towarowych, prawa autorskiego i prawa gospodarczego.

 

Partnerzy wydarzenia:

Puławski Park Naukowo-Technologiczny